^Powrót na górę
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

Facebook

facebook_page_plugin

Aktualnosci

PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

W dniach 16.12-18.12.2020 odbyło się w naszym przedszkolu PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA.Uczestniczyły w nim dzieci z kilku grup: Misie, Żabki, Zajączki i Biedronki.  Z powodu epidemii w tym roku dzieci nie mogły występować przed rodzicami. Jednak uroczystości zostały nagrane i przesłane rodzicom do obejrzenia w domu.  Od tego dnia dzieci stały się oficjalnie prawdziwymi przedszkolakami. Uroczystość rozpoczęła się od krótkiej części artystycznej, w której dzieci zaprezentowały swoje umiejętności - dając tym samym dowód, jak dużo już potrafią. Po części artystycznej, dzieci obiecały zgodnie się bawić w przedszkolu, przychodzić każdego dnia do przedszkola z uśmiechem, słuchać Pani i pomagać kolegom oraz być dzielnym przedszkolakiem. Następnie dokonało się uroczyste pasowanie każdego dziecka na przedszkolaka przez Panią Dyrektor. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia każdy przedszkolak otrzymał dyplom pasowania oraz kuferek niespodzienkę, zasponsorowany przez Radę Rodziców.

Mikołajkowa paczka dla Dzieci z Domu Dziecka w Klenicy

Kochani zakończyliśmy zbiórkę słodkości dla Dzieci z Domu Dziecka w Klenicy. Zbiórka przerosła nasze oczekiwania. Dziękujemy to za mało. Jesteście pięknymi ludźmi. Pełniutkie kosze Waszej dobroci!!!!DZIĘKUJEMY!!! 

      

Wielka paka dla Bezdomniaka

Kochani Bajkowi. Zakończyła się zbiórka "Wielka paka dla BEZDOMNIAKA". To już trzeci raz, kiedy pokazaliście jak wilekie są Wasze serca!!!. Do schroniska w Zielonej Górze pojechało 182 kg jedzonkaaa, 20 kocyków, 2 legowiska, 14 zabawek. DZIĘKUJEMY!!!! JESTEŚCIE WSPANIALI!!! Grupa Misiów dziękuje wszystkim z całego serca za rekordowe zaangażowanie.Ogromnie dziękujemy Panu Maciejowi oraz firmie IZOMET Usługi Szklarskie za nieocenioną pomoc w zawiezieniu karmy do zielonogórskiego schroniska. Do zobaczenia w przyszłym roku. Jesteście wspaniałymi Pomagaczami!!

 

WIZYTA ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA

Wizyta świętego Mikołaja w naszym Przedszkolu, to jeden z najbardziej oczekiwanych przez dzieci dni w roku. Przygotowują się do niego starannie. Każda grupa wykonuje bardzo ciekawe prace plastyczne płaskie i przestrzenne, na których oczywiście króluje Mikołaj. Różnorodne techniki sprawiają, że każda praca jest oryginalna i ciekawa. Dzieci uwielbiają te przygotowania i mimo, że zajmują im one wiele czasu, robią to z wielką przyjemnością. Nadszedł wreszcie długo oczekiwany dzień. Wszystkie dzieci już od samego rana z wielką niecierpliwością spoglądały na drzwi, nasłuchiwały „Mikołajowych” dzwoneczków Święty Mikołaj nie zawiódł dzieci i nie kazał długo na siebie czekać. Już z samego rana zawitał do naszego Przedszkola, lecz zanim zaczął odwiedzać dzieci w grupach, obejrzał na wystawie przygotowane przez nich prace. Chyba był bardzo zadowolony z efektów, bo uśmiech nie schodził mu z twarzy. Jednak długo to nie trwało, bo Mikołaj wiedział, że za drzwiami czeka na Niego dużo, dużo dzieci. Potem Mikołaj odwiedził każdą grupę i zostawił prezenty dla wszystkich dzieci. Były wspólne piosenki i tańce.A prezenty były wspaniałe. Zdjęcia zrobione z Mikołajem, będą wspaniała pamiątką tego spotkania. Z pewnością dzieci długo będą wspominały ten dzień.

 

ANDRZEJKI W NASZYM PRZEDSZKOLU

Koniec listopada to czas nierozerwalnie związany z wróżbami i magią. Wszystko za sprawą obchodzonych w nocy z 29 na 30 listopada andrzejek. Tego dnia wiele osób daje się ponieść zabawie i towarzyszącym jej wróżbom i obrzędom.
Zabawę andrzejkową w przedszkolu zaplanowaliśmy w taki sposób, by był to dzień przesiąknięty magią i wróżbami. Zanurzeniu się w świecie przesądów pomogły przebrania. Zaproponowaliśmy dzieciom, by tego dnia przyszły do przedszkola w kostiumach. My również pokusiłyśmy się o założenie strojów i przeistoczyłyśmy się na jeden dzień w Czarownicę lub Wróżkę.
Ważny okazał się również wystrój sali. W salach panował półmrok, gdzieniegdzie ustawione były lampiony LED, przy suficie rozwiesiłyśmy wycięte z kartonu nietoperze, a na naszych biurkach można było zobaczyć magiczną kulę. Zabawa była przednia!!!

Copyright © 2013. Bajkowe Przedszkole Misia Uszatka Rights Reserved.