^Powrót na górę

Facebook

facebook_page_plugin

Dyrektor przedszkola

Funkcję dyrektora przedszkola pełnię od 2017 roku. Wcześniej przez rok byłam pełniącą obowiązki dyrektora. Dobrze znane mi są zasady funkcjonowania naszego przedszkola, gdyż pracuję w nim ponad 23 lata. Wcześniej byłam nauczycielką w Przedszkolu nr 6 w Sulechowie. Tak więc od początku – Przedszkole. W 2008 roku ukończyłam 5 letnie studia magisterskie na kierunku Pedagogika, specjalność: Edukacja Wczesnoszkolna i Przedszkolna na UZ. W 2012 roku ukończyłam studia podyplomowe – Oligofrenopedagogika na Uniwersytecie Zielonogórskim. Nie ma ideałów i sama bardzo krytycznie podchodzę do swojej osoby, do swojej pracy, znam swoją ,, piętę achillesową”, jednak prawdą jest, że ,,wypalenie zawodowe” jest mi zupełnie obce. Kocham to, co robię i kontynuuję tę pasję kierując się ,,złotą myślą” - ,, Jeśli robisz to, co kochasz, to nie przepracujesz ani jednego dnia w życiu”.

Wiem, że rola nowoczesnego dyrektora polega nie tylko na byciu pracodawcą, ale także i przede wszystkim menedżerem. Niezmiernie ważny jest dla mnie klimat placówki. Zdaję sobie sprawę, że klimat tworzą życzliwi, przyjaźni ludzie, dyrektor z pasją. Stosuję zasadę: Nie ma dobrego pracownika z niewolnika. Ludzie spędzają w pracy kawał swojego życia. Ważne, by czuli się w niej dobrze, bo to procentuje.

Moja wizja rozwoju przedszkola opiera się na dobrej znajomości placówki, jej specyfiki. Kontynuuję działania, które już sprawiły, że przedszkole jest bardzo pozytywnie odbierane w środowisku. Pragnę pielęgnować i rozwijać to, co już jest dobrą tradycją przedszkola oraz dbać o jego dalszy jak najlepszy rozwój.

Staram się zapewniać dzieciom coraz lepsze warunki do zabawy oraz pracy podczas zajęć edukacyjnych. Doposażam sukcesywnie placówkę w nowoczesne sprzęty, pomoce edukacyjne. Udało się też tak rozbudować przedszkole, że spełnia ono wspaniale rolę przedszkola z oddziałem integracyjnym. Współpracuję z instytucjami, ze środowiskiem, wspieram nauczycieli w rozwoju zawodowym i osobistym.

Rodzice naszych Przedszkolaków to nasi partnerzy w wychowaniu i edukowaniu dzieci. My pragniemy wspierać ich w tym Wielkim Dziele.

Copyright © 2013. Bajkowe Przedszkole Misia Uszatka Rights Reserved.